czasownikinieregularne

Czasowniki nieregularne - których powinniśmy się uczyć?

Z nieregularnymi czasownikami jest problem. Jest to fakt i nie da się temu zaprzeczyć. Jest ich zbyt wiele i mało kto wie jakich się uczyć. Szczególnie jak np zaczyna się nauka Past Simple, a człowiek widzi czasowniki w formie do- did - done. Wiadomo, że nie uczymy się tylko drugiej formy, ale od razu trzy. Tylko jak wytłumaczyć uczniom po co im trzecia forma? W sumie miało być tylko o tym, jakich czasowników się uczyć, a tu już pojawił mi się kolejny problem ;)

Każda dobra strona ma podział, na czasowniki dla osób początkujących i zaawansowanych. Może to być właśnie w formie kilku artykułów, gdzie są listy słów na poszczególne poziomy zaawansowania, albo opis poziomu przy danym słowie, np A2, czy B1 (logiczne, że A jest łatwiejsze niż np C)

 

Jeśli kupujecie fiszki ze słowamia by ułatwić sobie naukę, to też są podzielone na poziomy. Nie ma co kupować od razu advanced.

Oczywiście określenie poziomów to nie wyrocznia. Sama pamiętam, jak na początku nauki przydało mi się wiele słów ze znacznie wyższego poziomu, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

http://www.wapno-kruszywo.pl/