czasownikinieregularne

Problemy z czasownikami nieregularnymi w angielskim

Skąd się biorą problemy z nauką czasowników nieregularnych? Jak się efektywnie uczyć czasowników nieregularnych? Czy ich nauka jest w ogóle konieczna? Czy trzeba spędzać wiele godzin by wkuć kilkaset słów? Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie te pytania - ta strona jest dla ciebie!

Czasowniki nieregularane w języku angielskim (czyli irregular verbs) z niewiadomych przyczyn stwarzają wiele problemów polskim uczniom. No dobra, przyczyny są doskonale znane, a są to między innymi:

lenistwo

brak organizacji czasu

niechęć do nauki

i dopiero później fakt iż dla wielu osób uczących się angielskiego czasowniki nieregularne to po prostu coś dziwnego. W języku polskim się z tym niespotkali (och, nie wiecie ile wyjątków i nieregularności u nas jest ;) Ludzie uczą się, iż w czasie przeszłym dodaje się końcówkę ED i koniec. A przecież nieregularne czasowniki są na prawdę potrzebne. Wiem, że przeciętny anglik przeczyta ze zrozumieniem jak napiszemy "I runned" ale powiem Wam, że gdy to usłyszy (szczególnie w marnym obcym akcencie) nie będzie miał pojęcia o co chodzi.

I właśnie dlatego zdecydowałem się założyć ten blog - by zachęcić ludzi do nauki irregular verbs - oraz oczywiście pokazać jak się ich efektywnie uczyć:)